AktualnościStudia podyplomowe pt. Ekonomika gospodarstwa rolnego
Opublikowane 2020-10-07 przez administrator
W dniach 3-4 października 2020 r. odbył się pierwszy zjazd uczestników studiów podyplomowych pt. Ekonomika gospodarstwa rolnego.
Uczestnikami studiów jest grupa 35 doradców rolnych
z województwa mazowieckiego oraz łódzkiego.
Studia te prowadzone są przez pracowników naukowych
Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB,
Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach
oraz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego
Opublikowane 2020-10-29 przez Kamila Tomaszewska
Rada Naukowa Instytytu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowego Instytutu Naukowego na posiedzeniu w dniu 09.10.2020 r. nadała dr. Pawłowi Chmielińskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.
Śp. Prof. dr hab. Jan Małkowski
Opublikowane 2020-10-21 przez Kamila Tomaszewska
Z głębokim żalem informujemy, że 20 października w wieku 85 lat zmarł Prof. dr hab. Jan Małkowski,
długoletni pracownik IERiGŻ-PIB, w latach 1990-2009 kierownik Zakładu Badań Rynkowych.
Rodzinie i bliskim Profesora składamy wyrazy serdecznego współczucia
Dyrekcja, Rada Naukowa i Pracownicy IERiGŻ-PIB
Kamień milowy nr 1 projektu UBROL z programu GOSPOSTRATEG
Opublikowane 2020-09-30 przez Kamila Tomaszewska
Raport pt.: Identyfikacja podstaw, przemian i problemów ubezpieczeń rolnych przedstawia wyniki prac realizowanych w ramach zadania 1 fazy A (tj. fazy badawczej) projektu pt.: Ubezpieczenia gospodarcze w holistycznym zarządzaniu ryzykiem w rolnictwie zorientowanym na zrównoważenie, wdrażanie innowacji i technologii oraz przeciwdziałanie zmianie klimatu (akronim: UBROL), który uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) z programu GOSPOSTRATEG w ramach Umowy nr Gospostrateg1/390422/25/NCBR/2019 z dnia 13.03.2019 r. Zadanie 1 (Identyfikacja podstaw, przemian i problemów ubezpieczeń rolnych) realizowane było w okresie od 1.04.2019 r. do 30.09.2020 r. przez Konsorcjum AGRI-RISK, w skład którego wchodzą: MRiRW - Lider, IERiGŻ-PIB - Lider Finansowy, Koordynator Naukowy, UE w Poznaniu, a także SGGW w Warszawie (w zad. 2 uczestniczy również IUNG-PIB).
Obrona rozprawy doktorskiej mgra Wiesława Łopaciuka
Opublikowane 2020-09-30 przez Paulina Zajkowska
Dyrekcja i Rada Naukowa Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej -
Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie zawiadamiają, że 9 października 2020 r. (piątek) o godz. 12.00 w sali nr 17 przy ul. Szkolnej 2/4 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Wiesława Łopaciuka pt. "Rynkowe a regulacyjne determinanty cen zbóż w Polsce"
Seminarium: Konkurencyjność polskich gospodarstw na tle gospodarstw wybranych krajów Unii Europejskiej
Opublikowane 2020-09-23 przez Paulina Zajkowska
W dniu 23.09.20 r. w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB odbyło się seminarium pt. "Konkurencyjność polskich gospodarstw na tle gospodarstw wybranych krajów Unii Europejskiej". Referat wygłosił prof. dr hab. Wojciech Ziętara.
Konferencja z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia IERiGŻ-PIB
Opublikowane 2020-09-17 przez Paulina Zajkowska
W bieżącym roku Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy świętuje swoje siedemdziesięciolecie. Kluczowym punktem obchodów tego jubileuszu była zorganizowana 16 września międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Stan i perspektywy rozwoju wsi i rolnictwa - 70 lat IERiGŻ-PIB". Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z MRiRW na czele z Ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim, Sejmu i Senatu RP, Kancelarii Prezydenta, ARiMR, IJHAR-S, KRUS, KOWR, KRIR, KCER, PFPŻ, pokrewnych instytutów naukowo-badawczych, współpracujących wyższych uczelni, ambasad Niemiec, Francji i Holandii oraz liczna grupa pracowników Instytutu.
Kampania informacyjna "Cudze chwalicie, swoje poznajcie" promująca polskiebazarek.pl
Opublikowane 2020-08-03 przez Kamila Tomaszewska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą "Cudze chwalicie, swoje poznajcie", która promuje polskiebazarek.pl.
Polskiebazarek.pl jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów - pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami. Można na nim bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży swoich produktów a konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik - nie ma marży pobieranej przez pośredników.
Wyróżnienie rozprawy doktorskiej dr Aleksandry Pawłowskiej
Opublikowane 2020-07-31 przez Kamila Tomaszewska
Rada naukowa dyscypliny ekonomia i finanse SGH uchwałą z dnia 22 lipca 2020 r. wyróżniła rozprawę doktorską dr Aleksandry Pawłowskiej pt. "Dekompozycja dochodów gospodarstw rolnych przy wykorzystaniu metody kontrfaktycznej".
Promotorem rozprawy doktorskiej był prof. dr hab. Włodzimierz Rembisz.
|